Warsztaty świata - Anna Orska w stolicy bursztynu
Powrót do listy

Warsztaty świata - Anna Orska w stolicy bursztynu

NAJPOPULARNIEJSZE PROGRAMY

PREMIERA: 17 października, niedziela, godz. 17.50

Projektantka biżuterii Anna Orska w poszukiwaniu inspiracji, odwiedziła już Indie, Nepal, Wietnam, Bali, Meksyk i Peru. Teraz przyszła pora na Gdańsk nazywany światową stolicą bursztynu. Jantar, złoto Bałtyku, amber czy kamień święty od wieków fascynuje wszystkich swoją tajemniczą aurą.

W najnowszym dokumencie „Warsztaty świata - Anna Orska w Stolicy Bursztynu" TVN Style zabierze widzów do nowoczesnego Muzeum Gdańska, gdzie można obejrzeć nie tylko wyjątkowe okazy tego kamienia szlachetnego, ale także niepowtarzalną bursztynową biżuterię. To właśnie w Gdańsku można znaleźć prawdziwych pasjonatów i ludzi dla których amber jest ich największą miłością. Mistrz bursztyniarstwa Zbigniew Strzelczyk pokaże Orskiej tradycyjne narzędzia do obróbki oraz zdradzi co w jego pracy sprawia, że przeziębienia nie są dla niego problemem.

Projektantka odwiedzi też rodzinną firmę, która od trzydziestu dwóch lat pracuje z bursztynami. To właśnie tu, zobaczy jak od podstaw przygotować elementy niezbędne do stworzenia wymarzonej biżuterii. Właściciel zdradzi jej też, do czego w jego pracowni służy wibrator.

Tomasz Ołdziejewski od lat buduje swój świat z bursztynu. Na swoim koncie ma między innymi rekordowy model Titanica oraz helską latarnię, która jest wyższa od swojego autora. W czym bursztynnik pomoże Annie Orskiej?

Projektantka trafi też w miejsce, które totalnie ją oszołomi. Sprawcą całego zamieszania będzie Lucjan Myrta, który już od pięćdziesięciu czterech lat tworzy przeróżne rzeczy z tego niezwykłego kamienia. W swoich zbiorach ma kilkaset różnych bursztynowych eksponatów, których łączna waga wynosi aż 6557 kg. To warto zobaczyć!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix