Warsztaty świata - Orska w Peru
powrót do listy

Warsztaty świata - Orska w Peru

Nasze programy: Polskie - jesień 2019

PREMIERA: JESIEŃ 2019

Anna Orska to niezwykła artystka, który tworzy biżuterię, inspirując się przedmiotami codziennego użytku i wierzeniami kultur z najodleglejszych zakątków świata. Chęć wykorzystywania nietypowych komponentów do tworzenia ozdób co roku prowadzi ją w inne miejsce. Tym razem wspólnie z TVN Style wybrała się do Peru.

A jak to wszystko się zaczęło? Anna Orska postawiła wszystko na jedną kartę i zrezygnowała z pracy w wielkiej sieci jubilerskiej. Tworzenie biżuterii pod własnym nazwiskiem zaczęła od bransoletek zrobionych ze zużytych lin żeglarskich. Potem pojawiły się monety, pociski, kamienie i inne nietuzinkowe komponenty. Wzornictwo Ani Orskiej jest oryginalne, surowe i przeznaczone dla osób, które lubią podkreślać swój indywidualizm.

W poszukiwaniu lokalnych rzemieślników Orska pakuje plecak i podróżuje na drugi koniec świata. Przygotowywała już biżuterię wspólnie z twórcami z Katmandu, mieszkańcami jednej z balijskich wysp oraz artystami z Wietnamu. Wspólnie z ekipą TVN Style była też w Meksyku. Tym razem wybrała się do indiańskiej wioski w Dolinie Inków. To, co ją tu przyciągnęło, to tkactwo. Tutejsze plemiona hodują alpaki, lamy i owce. Samodzielnie farbują wełnę i przędą nici, z których wyplatają niesamowite rękodzieło. W Peru Orska postara nauczyć się tkać od lokalnych twórców. Na krótki czas stanie się częścią wspólnoty i pokaże jak wygląda codzienne życie mieszkańców Andów. Jakie inspiracje przywiezie ze sobą do Polski?

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix