Zarobić na charytatywności
powrót do listy

Zarobić na charytatywności

Nasze programy: Zagraniczne poprzednie sezony

Głód, nieszczęście, ból, wychudzone sieroty z jednej strony, z drugiej: dobro, współczucie, wrażliwość i poczucie winy. Między nimi: instytucje charytatywne i ich akcje. Wszystko to tworzy mocne argumenty, dzięki którym łatwo odwołać się do naszej hojności. Pieniądze płyną szerokim strumieniem, na kontach gromadzą się miliardy dolarów.

Zarobić na charytatywności
Zarobić na charytatywności

Co dzieje się z tymi pieniędzmi? Wszyscy żyjemy w przekonaniu, że trafiają tam gdzie powinny – do biednych, nieszczęśliwych ludzi, dzieci, że ratują życie i pomagają w ekstremalnych przypadkach nagłych katastrof i klęsk żywiołowych.

Przyjrzymy się pracy organizacji charytatywnych, porozmawiamy z ich szefami.

Czy wiecie, że spotykając na ulicy osobę z puszką organizacji charytatywnej, prawdopodobnie nie spotykacie wolontariusza, ale pracownika firmy wyspecjalizowanej w profesjonalnym pozyskiwaniu funduszy od darczyńców? Cóż, działalność charytatywna też się komercjalizuje!

Wiecie o istnieniu firm organizujących turystykę charytatywną? Istnieje wiele stron, na których za duże pieniądze można zostać wolontariuszem... wybieramy tylko między ochroną wielorybów lub opieką nad delfinami lub małymi orangutanami a uczeniem dzieci w Kambodżańskim sierocińcu lub kopaniem studni w Afryce... Tak czy inaczej Wasze pieniądze pomogą potrzebującym, ale tylko....niewielki ich procent trafi tam, gdzie powinien. Sierociniec dostanie około 100 dolarów z kilku tysięcy, które wydaliście! Reszta pójdzie na obsługę ogromnej machiny, jaką stała się działalność charytatywna...

Będziemy też świadkami szokującego wyznania dyrektora jednej z organizacji charytatywnych.  Mówi on, że koncerny przeznaczające środki na działalność na rzecz biednych najczęściej w ogóle nie interesują się tym gdzie „idą" ich pieniądze. Szczegółowo za to badają plakaty akcji i miejsce, w którym umieszcza się ich logo – musi być wyeksponowane i widoczne....

PREMIERA filmu dokumentalnego w piątek 9 września o godz. 20:35.

Powtórki:

niedziela, 11 września, 23:15

poniedziałek, 12 września, 00:25

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Witam. Ten dokument będzie puszczony ponownie w przyszłości?
Jaki jest jego originalny tytuł?
Pozdrawiam

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
   tvnpix