Życie bez tajemnic
Powrót do listy

Życie bez tajemnic

Nasze programy: Polskie poprzednie sezony

OPIS SEZONU JESIEŃ 2013

W "Życiu bez tajemnic" pragniemy zwrócić Waszą uwagę na szokujące sprawy, które nigdy nie powinny się wydarzyć; tym bardziej, że dotykają one dzieci.

Rodzice, wybierając nianię wierzą, że jest ona kompetentna i dziecku pod jej okiem nie ma prawa nic się stać. Zdarza się niestety inaczej. Dzieci przezywają horror, bywają przez nianie bite, poniżane, gnębione psychicznie. Policja nie zawsze chętnie i szybko reaguje, odsyłając rodziców do sądu. Sprawy sądowe wloką się, nianie w tym czasie "opiekują" się kolejnymi dziećmi... Podobne historie miały miejsce w żłobkach. Bezbronne maluchy były w nich wiązane i karmione na siłę. Tu akurat organa ścigania stanęły na wysokości zadania; właścicielki żłobka mają wyznaczony dozór policyjny oraz zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad podopiecznymi.

Każda forma przemocy wobec najmłodszych bardzo wpływa na ich rozwój emocjonalny w przyszłości. Terapia pokrzywdzonych dzieci może trwać bardzo długo. Trauma, jakiej doświadczyły, nierzadko odciśnie piętno na ich psychice. Sytuacje ukazane w „Życiu bez tajemnic" opatrzone są komentarzem psycholog – Marii Rotkiel.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix