Aktualności

Powrót do listy

Agata Młynarska nagrywa dokument o epidemii atakującej polskie dzieci

Wiadomości |
Agata Młynarska nagrywa dokument o epidemii atakującej polskie dzieci
Agata Młynarska zdradziła uczestniczce "Eks-tra zmiany" swój sposób na dobrą formę 
Pulchne dziecko to zdrowe dziecko? Nie do końca - nadwaga i otyłość mogą być początkiem groźnych chorób. O epidemii otyłości wśród polskich dzieci opowie nowy dokument TVN Style, w którym wystąpi Agata Młynarska.

TVN Style od lat realizuje filmy dokumentalne, pokazujące różne problemy współczesnego świata. Wiele z nich dotyczyło problemów kobiet ("Trzy na godzinę" z Anną Dereszowską o gwałtach w Indiach czy "Prasowanie piersi" z Anną Kalczyńską o brutalnej tradycji w Kamerunie), inne pokazywały zaskakujące dla Europejczyków zwyczaje ("Klonowanie - sposób na nieśmiertelność" z Marcinem Prokopem czy "Pyszne Peru" z Magdą Gessler). Najnowszy dokument, który premierę miał dwa tygodnie temu, "Warsztaty świata - Orska w Meksyku" po raz pierwszy pokazał inspirującą Polkę - projektantkę biżuterii Annę Orską.

Nowy cykl dokumentów, w których wystąpi Agata Młynarska, ma być jeszcze bliższy problemów zwykłych Polek. W pierwszym filmie z kilku, które mają dotyczyć negatywnych skutków cywilizacji, dziennikarka weźmie pod lupę otyłość wśród polskich dzieci - chorobę, która powoli staje się epidemią nastolatków.

Agata Młynarska z jedną z bohaterek dokumentu o otyłości wśród polskich dzieciAgata Młynarska z jedną z bohaterek dokumentu o otyłości wśród polskich dzieci
Foto: instagram.com/agata_mlynarska

- Oto jedna z bohaterek dokumentu poświęconego epidemii otyłości dziecięcej, który nagrywamy z ekipą TVN Style - napisała pod zdjęciem opublikowanym na Instagramie Agata Młynarska. - Rocznie, na oddział do CZD trafia ponad 200 dzieci z chorobą otyłości. Żeby normalnie żyć, muszą normalnie jeść. Tylko każdy rozumie to inaczej. Rodzice dokarmiają dzieci po kryjomu, w domach nie przestrzegają zasad zdrowego żywienia. W szkolnych sklepikach można kupić chipsy, colę i batony. Wszystko zaczyna się od świadomości rodziców. Pani dr Anna Łukaszewska alarmuje!!! Nie tuczcie dzieci!!!

Agata Młynarska z dr Anną Łukaszewską z Centrum Zdrowia DzieckaAgata Młynarska z dr Anną Łukaszewską z Centrum Zdrowia Dziecka
Foto: instagram.com/agata_mlynarska
Więcej informacji o nowej serii dokumentów już wkrótce!

"Kosmetyczne rewolucje": siostry zmuszone do prania brudów
Następny artykuł:

"Kosmetyczne rewolucje": siostry zmuszone do prania brudów

tvnpix